ROOF GUARD – ÇATI KAPLAMA MALZEMESİ

Çatı Kaplama Malzemesi;

 

 

 

  • ROOF GUARD; Cool Roof Metal System için kullanılan son kat kaplamadır. 900 mikron kalınlık için €0 gibi yüksek genleşme ile kullanılır. Isı ve su yalıtımı yapabilen üründür.Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Isı Anabilimi tarafından test edilip onaylanmıştır. Tüm metal çatı ve detaylarında Metal Shield astar olarak kullanılır. Beton teras çatılarda Aqril astarı ile kullanılabilecektir. imalat 10 yıl esnek kalabilmesi için tasarlanmış özel bir reçine ile hazırlanmıştır. Yüksek seramik oranı ise ısı yalıtımını temin eder. (25-30 m2)

ÇATI KAPLAMASI – ROOF GUARD – RG SERİ

 

 

TANIM                                    :             Su bazlı akrilik çatı boyasıdır. Suya dayanıklılığı yüksektir. Esnekliği son derece yüksektir. p0 – €0 oranında esneme özelliği vardır. Bu sayede su izolasyonu konsuda sonuç mükemmel olmaktadır. Uygulaması son dercece kolaydır.Atmosferik kötü hava koşularına ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Isı izolasyonun ve su izolasyonun aynı yapıldığı bir kaplamadır. UV direnci son derece yüksektir ve güneş ışınlarından etkilenmemektedir.

 

ÇÖZÜCÜ                              :              Su

 

RENKLER                           :              Katalog Renkleri

 

AMBALAJ                            :              15 Kg

 

DEPOLAMA                         :              Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.

 

BOYA HAZIRLAMA            :              Boyayı kullanmadan önce mutlaka  karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır

ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. Boyamaya uzun süreli ara verildiğinde, tekrar boya işlemine başlamadan önce yeniden karıştırılmalıdır. Seramiklerin yüzeyde yayılımı açısından son derce hassas ve önemli bir konudur.

 

YÜZEY HAZIRLIĞI              :              Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden, eski boyalardan arındırmalıdır. Çatlaklar doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.

 

UYGULAMA ISISI               :              Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

 

UYGULAMA ŞEKLİ            :              Fırça, Rulo veya Aırless tabanca

 

UYGULAMA                         :              Astar olarak kendi astarı önerilmektedir. Bir kat çok ince astar uygulanmasından sonra sonkat uygulanmasına geçilebilir. Su ilave önerilmemektedir. Ürüne başka boya ve solvent ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır. Boyanın 5oC derecenin altında uygulanmamasına dikkat edilmelidir. İki – üç  kat uygulama önerilmektedir. İlk katın daha ince ve son katın dolgulu olması performansı arttıracaktır. Katlar arasında 8 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir. Katlar arttırıldıkça ısı izolasyonu değer artmaktadır. Temas olacak yüzeylerde uygulanması durumunda mutlka donatı ile uygulanmalıdır. Su izolasyonunun özemli olduğu yerlerde kalınlık konusunda uygulamaya dikkat edilmeli ve en az 300 mikron kuru film kalınlığı sağlamalıdır. Temasın ve hareketin olmadığı yüzeylerde normal uygulama yapılabilmektedir.

 

KURUMA SÜRESİ             :              20 derece ve e nem ortamı düşünüldüğünde,toz tutma kuruması  saat , dokunma  kuruması 4-6 saat , 2 kat uygulama 8-12 saat ve tam kuruma 48 saat olmalıdır.

BOYANABİLEN ALAN       :              Üç katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile 2 m2 alan boyanabilmektedir.Donatılı uygulamalarda

75 gr kalınlıklarda m2 sarfiyat 1 lt için 1,5m2 ye kadar düşmektedir.

 

GÜVENLİK UYARILARI    :              Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz.Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir.Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz.Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

 

TEHLİKE UYARILARI        :              Yutulduğunda sağlığa zaralıdır.

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.

Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde  uygulamalarda performans farklılıları görülebilir.

Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

 

HY-TECH ürünleri, NASA, Federal Emergency Management Agency, Federal Aviation Administration, Energy Star, United States NAVY ve US Army Corps. of Engineers tarafından onaylıdır ve kalite belgelerine sahiptir.